Logo usunięcie ciąży

Strona główna » Aborcja w Czechach

Aborcja w Czechach

Znalezienie się w niechcianej ciąży to sytuacja, która stawia przed kobietą wiele trudnych wyborów i dylematów. W obliczu ewentualnych konsekwencji prawnych, poszukiwanie bezpiecznego rozwiązania staje się priorytetem. Jeśli zastanawiasz się nad legalnym usunięciem ciąży, warto rozważyć opcję, jaką oferują Czechy. Tam doświadczeni lekarze w specjalistycznych klinikach aborcyjnych są gotowi zapewnić fachową i empatyczną opiekę. W Czechach, gdzie procedura aborcji jest legalna, kobiety mogą liczyć na wsparcie doświadczonych profesjonalistów, a jednocześnie zachować pełną prywatność. Odbierz kontrolę nad swoją sytuacją i zdobądź niezbędne informacje na temat aborcji w Czechach, by podjąć najlepiej przemyślaną decyzję dla siebie.

aborcja czechy

Usuwanie ciąży w Czechach

Aborcja w Czechach jest legalna do 12 tygodnia ciąży, dlatego coraz więcej pacjentek z Polski decyduje się wykonać zabieg usunięcia ciąży poza granicami kraju. Tabletki wczesnoporonne są trudne do zdobycia i niosą ze sobą ryzyko wielu poważnych powikłań, dlatego świadomość dotycząca bezpiecznej aborcji na szczęście rośnie. Zabieg przerwania nieplanowanej ciąży w Czechach to komfort i bezpieczeństwo. Zachęcamy, by do kliniki przyjechać z zaufaną osobą. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na samotną wizytę, to klinika zapewni dyskrecję, pełną anonimowość oraz wsparcie psychiczne. W Czeskiej klinice oprócz profesjonalizmu odczujesz ciepłą atmosferę. Każdy zabieg przeprowadzany jest z odpowiednią precyzją i dbałością o każdy szczegół. Zdrowie i Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Aborcja Czechy - przerwanie nieplanowanej ciąży w nowoczesnej klinice aborcyjnej

Na czym polega legalna aborcja próżniowa? Aborcja próżniowa polega na wprowadzeniu wziernika przez ścianki i odessaniu zawartości jamy macicy. Wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym, więc jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Zabieg usuwania ciąży metodą próżniową trwa średnio 10-15 minut.
Profesjonalna klinika aborcyjna to najlepszy sprzęt, doświadczeni specjaliści i pomocny personel. Po przeprowadzonym zabiegu kobieta pozostaje na krótkiej obserwacji medycznej — sprawdza się, czy ciąża została usunięta całkowicie oraz, czy zdrowiu pacjentki nic nie zagraża.

Ile kosztuje zabieg aborcja w Czechach?

Zastanawiasz się ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży? Cena zabiegu usunięcia ciąży w Czechach to 2100 zł. Całość płatna tylko gotówką. W przypadku ujemnej grupy krwi konieczny jest zastrzyk, aby uniknąć konfliktowi serologicznemu. W takim przypadku koszt aborcji w Czechach wzrasta o kilkaset złotych.

czechy zabieg aborcji

Legalny zabieg usunięcia ciąży w Czechach — jak się przygotować?

 • Już na dzień przed zabiegiem należy jeść tylko lekkostrawne posiłki.
 • 3 godziny przed zabiegiem zakaz palenia papierosów.
 • 5 godzin przed zabiegiem nie wolno nic pić ani jeść.
 • Do kliniki zabierz ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający Twoją tożsamość, dłuższy i luźny T-shirt, podpaski, ręcznik, klapki.

Zalecenia po przeprowadzonej aborcji
Po wykonanym zabiegu aborcji powinnaś stosować się do kilku zaleceń. Na pewno o wszystkim poinformuje Cię lekarz lub ktoś z personelu.

Czego nie wolno po terminacji ciąży?

 1. zakaz uprawiania seksu aż do zakończenia pierwszego krwawienia,
 2. zakaz używania tamponów przez 2 miesiące od aborcji,
 3. zakaz prowadzenia samochodu przez 12 godzin od wykonania zabiegu,
 4. zakaz podnoszenia ciężarów i wykonywania intensywnych treningów,
 5. zakaz kąpieli.

Wspomniane objawy występują dłużej? Coś wywołuje u Ciebie niepokój? Umów się na wizytę do ginekologa — może to być Twój lekarz, do którego udajesz się zwykle w celu wykonania kontrolnych badań.

Pamiętaj, że 12 dni po wykonaniu aborcji próżniowej, lekarz nie jest w stanie stwierdzić żadnego zabiegu. Nie musisz przyznawać się do przerwania ciąży.

Warto wspomnieć również, że po aborcji próżniowej powinnaś jeść lekkie posiłki oraz pić dużo wody. Organizm musi się zregenerować. Daj sobie czas na powrót do pełni sił. Każda pacjentka unikać powinna wysiłku fizycznego. Kilkudniowy ból brzucha czy też krwawienie to normalne objawy. Możesz stosować środki przeciwbólowe, na przykład Ibuprom. Sam zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem ogólnym – więc jest całkowicie bezbolesny.

Aborcja próżniowa a aborcja farmakologiczna

O aborcji słyszy się bardzo dużo, ale świadomość wystąpienia możliwych powikłań nadal jest bardzo niska. Aborcja medyczna polega na przerwaniu ciąży z użyciem tabletek wczesnoporonnych, które mają wywołać skurcze macicy i wydalenie płodu. Kobiety z ujemną grupą krwi nie mogą przyjmować tabletek poronnych z powodu konfliktu serologicznego.

Tabletki poronne mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla kobiety ciężarnej. Możliwe skutki uboczne to krwawienie, silne bóle podbrzusza, nudności i wymioty czy biegunka. Te objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni od podania wybranego preparatu. Niestety powikłania w wyniku przeprowadzenia aborcji w warunkach domowych występują bardzo często. Zdecydowanie bardziej polecaną metodą jest zabieg przerywania ciąży.

Decydując się na tę metodę aborcji, należy być przygotowanym na wszystko, bo może nastąpić:

 1. niecałkowite usunięcie ciąży, a wtedy konieczna jest interwencja lekarza w celu dalszego doczyszczenia macicy,
 2. uszkodzenie płodu,
 3. pęknięcie ścian macicy,
 4. groźne infekcje.

Bezpieczną formą usunięcia ciąży jest aborcja w Czechach, która jest w 100% legalna do 12 tygodnia ciąży. Przerwanie ciąży w profesjonalnej klinice to dobra decyzja. Zadbaj o swoje zdrowie i nie ryzykuj tabletkami wczesnoporonnymi niewiadomego pochodzenia

Czy aborcja próżniowa jest bezpieczna dla kobiety?

Załoga najlepszych specjalistów — doświadczonych lekarzy i empatycznych pracowników personelu w Czechach, czuwa nad Twoim zdrowiem i bezpieczeństwem w czasie całego pobytu w ich klinice aborcyjnej. Zabiegi terminacji ciąży są tam wykonywane od wielu lat — wiedzą jak poradzić sobie z każdą sytuacją w tym zakresie. Co więcej, wiedzą doskonale, że prawidłowo przeprowadzony legalny zabieg aborcji w żadnym stopniu nie wpływa na czynności hormonalne jajników. Po tym bezinwazyjnym zabiegu kobieta może ponownie zajść w ciążę — praktycznie od razu. Aborcja próżniowa nie przyspiesza menopauzy. W ofercie klinik aborcyjnych znajdziesz również zabieg łączony, czyli aborcja + sterylizacja. Taki zabieg wykonywany metodą laparoskopową. Tutaj już pobyt się wydłuża, bo nie trwa kilku godzin (jak w przypadku samej aborcji), a cały dzień. Do zabiegu potrzebne badanie EKG. O szczegóły zapytaj wybranego konsultanta podczas rozmowy telefonicznej. Ten chętnie odpowie na Twoje wszystkie pytania w temacie jakim jest przerwanie ciąży.

zabieg przerwania ciąży w czechach

Zadzwoń na infolinię i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości — rejestracja telefoniczna dla pacjentek z Polski

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące aborcji próżniowej w klinice ginekologicznej w Czechach? Skontaktuj się z konsultantami kliniki — mówią w języku polskim, dlatego nie obawiaj się bariery językowej. Pamiętaj, że zapisanie się na zabieg jest bezpłatne. Na żadnym kroku nie będzie także od Ciebie wymagane podanie powodu podjęcia takiej decyzji. To Twoje życie.

FAQ - często zadawane pytania

Czy aborcja próżniowa boli?
Zabieg jest bezbolesny, bo wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. 

Kiedy można wykonać legalną aborcję w Czechach?
Zabieg usunięcia ciąży jest legalny do 12 tygodnia ciąży. Wtedy można ją wykonać bez podawania powodu.

Ile kosztuje usunięcie nieplanowanej ciąży w profesjonalnej klinice?
Koszt aborcji próżniowej to 2100 zł, płatne w złotówkach i gotówką na miejscu w klinice w dzień zabiegu.

Czy przed aborcją należy wykonać jakieś badania?
Nie trzeba przywozić do nas żadnych wyników badań. Wszystkie istotne kwestie ustalimy na miejscu w czasie badania ginekologicznego tuż przed zabiegiem. Badanie przeprowadzi lekarz, który będzie później wykonywał terminację ciąży. Przed terminacją ciąży absolutnie nie wolno jeść i pić (5 godzin przed zabiegiem).

Ile trwa zabieg terminacji ciąży metodą próżniową?
Aborcja próżniowa trwa średnio od 10 do 15 minut. Cały pobyt łącznie z przygotowaniem do zabiegu oraz krótką obserwacją medyczną po zabiegu nie powinien przekroczyć 2 godzin.

Czy po aborcji można ponownie zajść w ciążę?
Tak. Aborcja próżniowa w żaden sposób nie wpływa na czynności jajników. Zapłodnienie jest możliwe niemalże od razu, zalecane kilkutygodniowe wstrzymanie się od stosunków płciowych.

Czy aborcji może poddać się osoba niepełnoletnia?
Tak, ale w klinice musi być obecny rodzic lub prawny opiekun, który wyrazi zgodę na przeprowadzenie takiego zabiegu u osoby niepełnoletniej.

Aborcja próżniowa czy farmakologiczna? Jaka metoda jest dostępna w Czeskiej klinice?
W klinice aborcyjnej nie wykonasz aborcji farmakologicznej. Tabletki poronne to bardzo niebezpieczny sposób przerywania ciąży. Dostępny jest zabieg metodą próżniową, który gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność.

Czy konsultanci klinik mówią w języku polskim?
Tak, konsultanci posługują się językiem polskim, dlatego w trakcie rozmowy telefonicznej możesz rozwiać wszelkie swoje wątpliwości dotyczące wizyty w klinice aborcyjnej. Zachęcamy do kontaktu!

Podsumowanie

Kliniki aborcyjne w Czechach, z doświadczonym personelem medycznym, zapewniają profesjonalną opiekę, a jednocześnie respektują prywatność pacjentek. Współczesne podejście do aborcji w Czechach eliminuje obawy związane z konsekwencjami prawno-karnymi, co sprawia, że kobiety mogą podjąć decyzję z większym spokojem. Dostęp do legalnych procedur aborcyjnych w Czechach podkreśla wagę poszerzenia debaty na temat praw reprodukcyjnych i bezpieczeństwa kobiet w innych krajach. Kluczowym elementem jest zrozumienie, że prawo do aborcji może wpływać pozytywnie na zdrowie i życie kobiet, pozostawiając jednocześnie miejsce dla szacunku dla indywidualnych wyborów każdej z nich.

Pozostałe wpisy

Aborcja w Irlandii

Aborcja w Irlandii

Aborcja w Irlandii Kiedyś znana z surowych przepisów i przepisów, Irlandia jest teraz niemal idealnym

Aborcja

Jak wygląda aborcja?

Jak wygląda aborcja? Aborcja, choć coraz częściej poruszana, wciąż jest tematem otoczonym tabu. Dyskusje na

Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce

Aborcja w Polsce – czy jest to legalne? Temat aborcji w Polsce jest niezwykle delikatny

Sprawdź również...
tabela wagi płodu

Waga płodu tabela

Waga płodu tabela Monitorowanie wagi płodu jest jednym z kluczowych elementów zarządzania zdrowiem zarówno matki,

Aborcja

Jak wygląda aborcja?

Jak wygląda aborcja? Aborcja, choć coraz częściej poruszana, wciąż jest tematem otoczonym tabu. Dyskusje na

[xyz-ips snippet="kkstar-rating"]