Logo usunięcie ciąży
Strona główna » Aborcja w Niemczech

Aborcja w Niemczech

Ciąża często przytrafia się w złym momencie. Nie tylko decyzja o urodzeniu dziecka jest często bardzo trudna, ale pojawia się wiele mieszanych odpowiedzi ze strony społeczeństwa i kultury odnośnie aborcji.
Zorganizowanie aborcji w Niemczech może być dość trudne. W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje o tym, do którego tygodnia można usunąć ciążę w Niemczech.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę w Niemczech

Aborcja Niemcy

W Niemczech można zdecydować się na metodę chirurgiczną lub farmakologiczną. Wszystko zależy od konkretnej kliniki i orzeczenia lekarza prowadzącego. Nie zawsze jest osiągalna aborcja chirurgiczna. Metoda ta jest dużo bardziej bezpieczniejsza i o wiele skuteczniejsza. Z tych powodów warto dopytać klinikę o wykonywane przez nich metody zabiegu przerywania ciąży.

Do którego tygodnia można usunąć ciąże w Niemczech?

Aborcja na życzenie jest całkowicie legalna i dozwolona do 12 tygodnia trwania ciąży. Tak jak w Czechach, nie musisz przedstawiać wyjaśnień swojej decyzji. Lekarze z reguły szanują decyzję i jedynie wymagają przekazania powodu w celu zanotowania w dokumentacji medycznej. Aborcji w Niemczech wykonasz z powodów, jak:

 • przyczyny społeczne,
 • ciąża powstała w wyniku
 • czynu zabronionego, jak gwałt, przyczyny medyczno-zdrowotne.

Aborcja farmakologiczna w Niemczech

W teorii aborcja farmakologiczna jest dostępna do 12 tygodnia trwania ciąży. Zaznaczyć trzeba, że skuteczność po 5 tygodniu drastycznie się obniża i niestety cechuje się wysokim zagrożeniem. Zachęcamy do bezpiecznej aborcji chirurgicznej.
Koniecznie przeczytaj z jakiego powodu tabletki poronne są nieskuteczne.

Czy Niemcy zezwalają na aborcję po 12 tygodniu?

Tak, prawo Niemieckie dopuszcza usunięcie ciąży, jednak warunkiem jest przyczyna medyczna bądź prawna. Chęć usunięcia ciąży po 12 tygodniu trzeba poprzeć orzeczeniem, które wykazuje zagrożenie zdrowia i ewentualne powikłania trwającej ciąży. W Niemczech możesz usunąć ciążę po 12 tygodniu jeśli:

 • ciąża zagraża życiu,
 • występuje zagrożenie życia płodu i wystąpienia poważniejszych wad,
 • ciąża wynikła z czynu zabronionego – gwałt czy też z kazirodztwa.

Procedura aborcji w Niemczech

Pomimo, że aborcja w Niemczech jest legalna, to pociąga za sobą wiele nieprzyjemności. Pierwszą z nich jest oczywiście miejsce tymczasowego pobytu. O ile w Czeskich klinikach kobieta wraca w kilka godzin do domu, tak na terenie Niemiec często trwa to kilka dni. Oprócz noclegu, jest problem z językiem – zalecana jest obecność kogoś, kto potrafi porozumieć się po Niemiecku, bądź sami musimy znać podstawy tego języka.

Niezbędne dokumenty do zabiegu

Jeśli masz badania wykonane w Polsce, to koniecznie zabierz je ze sobą. Kliniki w Czechach wykonują badania jak Niemieckie – na miejscu. Dokumenty, które musisz przedstawić to:

 • badania prenatalne,
 • historia przebytych i aktualnych chorób,
 • karta ciąży,
 • oświadczenie lekarza – zabieg przerwania ciąży musi być całkowicie świadomy, alternatywą jest zaświadczenie z powodów zdrowotnych.

Wymagane badania przed wykonaniem zabiegu

Standardowymi badaniami, które lekarz wykonuje to:

 • kompletne badanie moczu,
 • dogłębna analiza krwi,
 • badanie usg.

Ważne – powodem do dodatkowych badań mogą być przebyte i aktualne choroby.

Ile kosztuje aborcja w Niemczech?

Jesteś ciekawa jaki koszt za usunięcie ciąży czeka w Niemczech? Przerwanie ciąży w tym kraju kosztuje w okolicach 500 euro – za aborcję farmakologiczną oraz 1000 euro za chirurgiczną – zabieg ten trwa około 15 minut i wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pamiętaj – korzystniejsza cenowo metoda nie zawsze oznacza lepszej.

Podsumowanie

Zabieg aborcji u zachodnich sąsiadów jest możliwością, ale może nieść za sobą wiele nieprzyjemnych i stresujących momentów – miejsce noclegu, bariera językowa. Koszt zabiegu usunięcia ciąży również nie zachęca. Zachęcamy do wyboru aborcji w Czechach, gdzie w całkowicie bezpieczny i skuteczny sposób usuniesz niechcianą ciążę.

Pozostałe wpisy

Usunięcie ciąży - cena

Ile kosztuje aborcja?

Ile kosztuje aborcja? Wiele kobiet staje w obliczu trudnych wyborów związanych z ciążą, a jednym

aborcja czechy

Aborcja w Czechach

Aborcja w Czechach Znalezienie się w niechcianej ciąży to sytuacja, która stawia przed kobietą wiele

Sprawdź również...
spirala domaciczna

Powikłania po usunięciu spirali

Powikłania po usunięciu spirali Usunięcie spirali antykoncepcyjnej, znanej również jako wkładka domaciczna lub krążek antykoncepcyjny,

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna Metoda usuwania ciąży, często nazywana domową (dlatego, że wiele osób decyduje się na

[xyz-ips snippet="kkstar-rating"]