Logo usunięcie ciąży
Strona główna » Okres po aborcji chirurgicznej

Okres po aborcji chirurgicznej

Miesiączka jest najczęstszym problemem dziewczyn. Normalny jest, że występuje cykl 28-32 dniowy, ale niekoniecznie jest to jedyny wzór, którego należy się trzymać. Kobiety mają prawo doświadczać okresów znacznie częściej bądź rzadziej i nadal są uważane za zachowanie zdrowe.
Jedną z kwestii, po której może przejawić się taki problem, jest aborcja. Nie mam miesiączki po zabiegu, co zrobić? Okres po aborcji chirurgicznej – kiedy się pojawi? W dalszej części wpisu dowiesz się kilku najistotniejszych rzeczy, przeczytaj!

Okres po aborcji chirurgicznej

Aborcja – w sposób legalny i bezpieczny

Zabieg aborcji to bardzo wrażliwy temat, wokół którego powstaje wiele kontrowersji. W tej części skupimy się na tych legalnych i najbezpieczniejszych aborcjach. Przepisy dotyczące aborcji różnią się w zależności od konkretnego kraju. W niektórych krajach jest to nielegalne, zaś w innych jest dopuszczalne tylko po spełnieniu kilku ważniejszych kwestii. W niektórych państwach aborcja nie jest legalna, chyba że zagrażałaby życiu kobiety. Różne kraje mają różne podejście do aborcji, a część z nich zezwala na aborcję bez podawania przyczyny.
Kobiety powinny mieć możliwość decydować o sobie. Z łatwością można znaleźć bardzo wiele osób, którzy tak właśnie uważają. Jedyną przeszkodą jest to, że w podejmowaniu decyzji o niechcianych ciążach, kobiety są zmuszane do „zejścia do podziemia” bądź szukania kliniki za granicami zamieszkałego państwa. Aborcje próżniowe przeprowadzane w nieodpowiednich warunkach bądź poza systemem opieki zdrowotnej mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, w tym utraty miesiączki.
Jeśli jesteś kobietą, która rozważa aborcję, nie warto podejmować zbędnego ryzyka. Na Słowacji i Czechach prawo dotyczące aborcji jest zdecydowanie mniej restrykcyjne. Państwa te mają rozwinięte kliniki ginekologiczne, w których doświadczeni lekarze i pomocny personel dysponują sprzętem i wiedzą, aby móc zapewnić wysokiej jakości opiekę medyczną. Zabiegi aborcyjne są bezpieczne dla Twojego zdrowia i skuteczne, dodatkowo nie niosą za sobą odpowiedzialności prawnych po powrocie do kraju – aborcja w Czechach jest legalna.

Miesiączka po aborcji farmakologicznej

W niezwykle rzadkich przypadkach ciąża może nie zostać usunięta nawet po próbie aborcji. Najczęściej dzieje się to, gdy ciąża została przerwana za wcześnie (przed czwartym tygodniem) – farmakologicznie. Aby przekonać się na pewno, warto umówić się na wizytę u lekarza. W przypadku, gdy jest to przyczyną spóźnionych miesiączek lub gdy nie minęło 12 tygodni, Czeskie kliniki mogą zaoferować profesjonalny i bezpieczny zabieg usunięcia ciąży.

Organizm wymaga czasu by dojść do siebie

Po usunięciu ciąży znaczna część kobiet potrzebuje około 4 lub 6 tygodni, aby powrócić do stanu sprzed zabiegu. Poziom hormonów obniża się z czasem, a organizm wraca do swojej normalnej równowagi. Warto pamiętać, że nie jesteśmy w stanie określić, kiedy nastąpi owulacja i nie warto rezygnować z środków antykoncepcji.

Kolejna ciąża

Jak już wspomnieliśmy, po zabiegu aborcji organizm powróci do stanu sprzed zabiegu, jednak wymaga czasu. Może to nastąpić szybciej lub wolniej. Należy pamiętać, że jeśli nie ma skutecznej antykoncepcji, a kobieta uprawiała aktywny seks, niestety nie można wykluczyć ponownej ciąży. Dlatego też zaleca się dopasowanie metody antykoncepcyjnej zaraz po wykonanym zabiegu – decydując się na np. spiralę. W Czeskich i Słowackich klinikach aborcyjnych jest to standardem. Podsumowując – opóźnienie miesiączki po aborcji próżniowe może wynikać z wielu przyczyn. Kobieta nie powinna się stresować, jednak jeśli brak okresu się utrzymuje, powinna zwrócić się do profesjonalnej pomocy medycznej i skontaktować z kliniką aborcyjną, która wykonała zabieg.

Sprawdź również...
Aborcja za granicą

Aborcja za granicą

Aborcja za granicą Usuwanie ciąży to pojęcie, z którym wiele osób nie czuje się komfortowo.

spirala domaciczna

Powikłania po usunięciu spirali

Powikłania po usunięciu spirali Usunięcie spirali antykoncepcyjnej, znanej również jako wkładka domaciczna lub krążek antykoncepcyjny,

[xyz-ips snippet="kkstar-rating"]

Pozostałe wpisy

Aborcja w Europie

Aborcja w Europie

Aborcja w Europie Nie tak dawno byliśmy świadkami falę protestów, która odbyła się na terenie

Aborcja

Jak wygląda aborcja?

Jak wygląda aborcja? Aborcja, choć coraz częściej poruszana, wciąż jest tematem otoczonym tabu. Dyskusje na

Sprawdź również...
Aborcja za granicą

Aborcja za granicą

Aborcja za granicą Usuwanie ciąży to pojęcie, z którym wiele osób nie czuje się komfortowo.

aborcja czechy

Aborcja w Czechach

Aborcja w Czechach Znalezienie się w niechcianej ciąży to sytuacja, która stawia przed kobietą wiele

Aborcja w Irlandii

Aborcja w Irlandii

Aborcja w Irlandii Kiedyś znana z surowych przepisów i przepisów, Irlandia jest teraz niemal idealnym

[xyz-ips snippet="kkstar-rating"]